fbpx
Sat. Apr 4th, 2020

Darbinieku bonusi – 2019. gada trends

Nevienam nav noslēpums, ka uzņēmuma panākumu pamatā ir tā darbinieki – cilvēki, kas pavisam tieši un nepastarpināti ar savu darbu rada uzņēmumam peļņu. Tāpēc ir tikai dabiski, ka ikviens uzņēmums vēlas, lai tā darbinieki savus tiešos darba pienākumus spētu izpildīt kvalitatīvi un ar vislielāko atdevi.

Viens no galvenajiem paņēmieniem, kas veicina darbinieku atdevi, lojalitāti pret uzņēmumu un apmierinātību ar savu darba vietu, ir darbinieku bonusi. Protams, šajā gadījumā netiek runāts par algu – alga ir tieša samaksa par padarīto darbu, savukārt visas pārējās “ekstras”, kā, piemēram, prēmijas, veselības apdrošināšana, pusdienas, sporta klubu apmeklējumi u.tml., ir tieši tie patīkamie bonusi, kas darbinieka acīs uzņēmumu padara par ko vairāk par vienkāršu darba vietu. Un pēdējā laikā darba devēji šo darbinieku bonusu sarakstu papildina ar dažādām sporta aktivitātēm. Šādai tendencei ir vairāki iemesli.

 

  1. Sporta aktivitātes – komandas gara pamatā

Nav noslēpums, ka dažādas sporta aktivitātes, jo īpaši grupveida sportošana, uzlabo indivīda prasmes strādāt komandā un sastrādāties ar dažādiem personību tipiem. Tas tāpēc, ka grupveida sporta aktivitāšu pamatā ir komandas darbs, kur bez citu dalībnieku iesaistes rezultātus sasniegt nemaz nav iespējams. Un biznesa vidē darbinieka spēja sastrādāties ar citiem kolēģiem ir īpaši būtiska.

  1. Vingrošana kā smadzeņu darbības uzlabotājs

Vairāki pētījumi ir pierādījuši, ka fiziskā aktivitāte uzlabo smadzeņu darbību. Sportošana uzlabo asins cirkulāciju un piegādā smadzenēm nepieciešamo skābekli, kā rezultātā smadzenēs tiek veidoti jauni savienojumi starp šūnām, kas veicina un uzlabo cilvēka radošās spējas, tāpat vingrojot tiek uzlabota atmiņa un paaugstināta spēja uztvert un apstrādāt informāciju. Vienkāršāk sakot – jo fiziski aktīvāks ir darbinieks, jo možāk un efektīvāk viņš spēj strādāt.

  1. Sports uzlabo līderības u.c. menedžmenta prasmes

Regulāra sportošana ir aktivitāte, kurai nepieciešams saņemties, un ne visi cilvēki to spēj izdarīt. Tāpēc var droši teikt, ka aktīvi sportojošiem darbiniekiem apņēmības netrūkst – turklāt tā ir īpašība, ko uzņēmumi īpaši augstu vērtē savos darbiniekos. Lai šodienas straujajā ritmā pietiktu laika sportot, ir nepieciešams pareizi saplānot savu laiku, tāpēc sporta aktivitātes uzlabo arī laika menedžmenta spējas. Nav pārsteidzoši, ka darbinieku CV bieži figurē ieraksti par sportiskajām interesēm. Un vēl mazāk pārsteidzoši ir tas, ka darba devēji šai informācijai pievērš īpašu uzmanību – CV norādītā interese par sportiskām aktivitātēm būs patīkams plusiņš personāla atlases meklēšanas procesā.

  1. Sportošana noņem stresu un palīdz atbrīvoties

Kaut arī šķietami pašsaprotams, šis punkts noteikti nav mazāk svarīgs par citiem. Ikviens darba devējs ir ieinteresēts, lai viņa darbinieks atnāktu uz darbu atpūties, izgulējies un ar labu pašsajūtu – ar jauniem spēkiem un gatavību kārtējai darba dienai. Un kas cits vēl labāk noņem stresu un palīdz atslābināties par kārtīgu fizisko aktivitāti? Vienalga, vai ir pavadīta stunda intensīvā deju nodarbībā, vai arī tā bija vairāku stundu pastaiga svaigā gaisā – pēc fiziskās aktivitātes cilvēku pārņem miers un atslodze, kas izpaužas kā patīkams nogurums pēc labi pavadīta laika.

Protams, ir vēl daudzi citi bonusi, ko fiziskās aktivitātes nodrošina cilvēkam. Un šobrīd līdz ar veselīga uztura popularizēšanu arī sports ir kļuvis jau par modes tendenci – par to liecina ne vien sporta klubos veidotie “selfiji” Instagram kontos, bet arī dažādas izmaiņas biznesa vidē: “sporta zāles apmeklējums” u.c. ar sportu saistītās aktivitātes arvien aktīvāk papildina darba piedāvājumus; darba pasākumu ietvaros bieži tiek rīkotas tieši sporta spēles; kolēģi pavada vairāk laika kopā tieši sportojot; sporta klubi ir kļuvuši par lielisku vietu biznesa sarunām u.tml.

 

Tas viss liecina par to, ka 2019. gadā sporta aktivitātes, šķiet, kļūs par vienu no galvenajiem darbinieku motivācijas rīkiem. Un nav nekāds brīnums, beigu galā sportošana uzlabo ne tikai cilvēka kā indivīda dzīves kvalitāti, bet arī cilvēka prasmes un spējas darbavietā, līdz ar to sports kā motivācijas rīks uzņēmumam ir abpusēji izdevīgs ieguldījums darbiniekā.

Ja jūs esat uzņēmējs, kurš vēlas soļot līdzi laikam un arī saviem darbiniekiem piedāvāt modernus un abpusēji izdevīgus labumus, jūs sportu kā darbinieku motivācijas līdzekli varat izmantot vairākos veidos, tostarp:

  • organizējot darbiniekiem kopīgas sporta aktivitātes (piemēram, svkoša vai boulinga spēles). Šajā gadījumā jūs varat pavadīt kopīgo laiku ar kolēģiem ne vien patīkami, bet arī īpaši lietderīgi, apgūstot un attīstot savas komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī veicinot pozitīvu savstarpējo konkurenci.
  • iegādājoties apdrošināšanu, kas atlīdzina arī sporta pakalpojumus. Šajā gadījumā jūs saviem darbiniekiem nodrošināsiet iespēju apmeklēt kādas konkrētas sporta aktivitātes noteiktā iestādē (vai vairākās), kuras apdrošināšanas uzņēmums atlīdzinās jūsu darbiniekiem. Šajā gadījumā ir svarīgi rūpīgi iepazīties ar apdrošināšanas nosacījumiem un ievērot tos – apdrošināšanas uzņēmumam būs svarīgas atskaites un čeki, kuru pamatā tiks veikta līdzekļu atlīdzināšana.
  • iegādājoties saviem darbiniekiem Sportlex abonementu. Šajā gadījumā jūs, ieguldot nelielu summu katrā darbiniekā, varat saviem darbiniekiem nodrošināt iespēju sportot jebkurā klubā, kas sadarbojas ar Sportlex, apmeklēt jebkuru klubā pieejamo nodarbību pēc darbinieka paša izvēles, turklāt atšķirībā no ierastās sporta aktivitāšu apdrošināšanas Sportlex ļauj apmeklēt arī tādas populāras sporta aktivitātes kā vakuuma trenažierus, boulingu, masāžas un daudz ko citu.

Ja arī jūs vēlaties būt labākais darba devējs saviem darbiniekiem, kā arī vēlaties, lai jūsu kolektīvs būtu saliedēts un produktīvs – izmantojiet sporta aktivitātes kā lielisku darbinieku motivācijas rīku! Pat pavisam neliels ieguldījums jūsu darbiniekos var radīt jūsu biznesam negaidītu un īpaši lielu atdevi. Pamēģiniet jau tūlīt – piesakieties un saņemiet individuālu sporta aktivitāšu piedāvājumu, kas būs izdevīgs tieši jūsu uzņēmumam.

1 abonements = ✅ 70+ sporta klubu ✅ 150+ treniņu ✅ 300+ treneru

 Sportlex APP

 Kā strādā Sportlex (video): facebook vai youtube

 Sporta klubu karte

 Sportlex kontrakti